Sanallaştırma Hizmetleri

Günümüzün x86 sunucularının mimarisi, bu sunucuların bir defada sadece bir işletim sistemiyle çalışmasına olanak veriyor. Sunucu sanallaştırması; işletim sistemini ve uygulamaları fiziksel donanımdan ayırarak, x86 sunucuların geleneksel bire bir mimarisinin kilidini açıyor ve böylece daha düşük maliyetli, çevik ve basitleştirilmiş sunucu ortamına olanak sağlıyor. Çoklu işletim sistemleri sunucu sanallaştırmasını kullanarak, her biri arka plandaki sunucunun bilgi işlem kaynaklarına erişim elde eden sanal makineler olarak tek bir fiziksel sunucuda çalışabilirler.
Sunucu sanallaştırması, günümüzün x86 sunucularının potansiyelini açığa çıkarıyor. Çoğu sunucu, kapasitesinin yüzde 15’inden daha azında çalışıyor; bu, sadece oldukça verimsiz bir durum oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda sunucu dağınıklığı ve karmaşıklığını da beraberinde getiriyor. VMware vSphere, aşağıdakileri sağlayan eksiksiz bir sunucu sanallaştırma platformu sunmaktadır: Sunucu kaynaklarının yüzde 80 daha fazla kullanımı Sermaye ve işletim maliyetlerinde yüzde 50’ye varan kazanç 10:1 veya daha iyi sunucu birleşme oranı
VMware Sanallaştırma
Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.
VMware sanallaştırması, hem planlanmış hem de planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma yoluyla gelir kaybını en aza indirerek sunucu birleştirme yoluyla yatırım giderlerini ve otomasyon yoluyla işletme giderlerinizi azaltmanıza yardımcı olur.
• Sunucu birleştirme ile enerji verimliliğini artırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetlerini düşürün.
VMware® vCenter Site Recovery Manager™ ile iyileştirilmiş ve basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümlerini kullanarak, sanallaştırılmış altyapınız için iş sürekliliğini ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini geliştirin.
• Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil Aşama 1 iş açısından kritik kurumsal uygulamalarını, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırın ve en yüksek SLA’ları sunun ve üstün performans sergileyin
• Sanallaştırma yönetimi için VMware vRealize Operations kullanarak, ilke esaslı otomasyon olanağı elde edin ve sıfır müdahaleli bir altyapı ile uyumluluk ve performans sağlayın
• Yazılım tanımlı veri merkezinin neden en iyi ve en etkili bulut altyapısı çözümü olduğunu öğrenin
Neden Sanallaştırmanız için VMware’i Seçmelisiniz?
VMware sanallaştırma çözümleri, kendini kanıtlamış, sağlam ve güvenilir sanallaştırma platformumuz ve Fortune Global 100 listesine giren türm şirketler dahil olmak üzere 500.000’den fazla müşterinin seçimi olan VMware vSphere üzerine kuruludur. Yenilikçiliğimiz ve mükemmelliğimiz, bizi x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı için Gartner, Inc. Magic Quadrant değerlendirmesinde liderler çeyreğine yerleştirmiş olan Gartner gibi stratejik araştırma firmaları tarafından kabul görmüş durumdadır.